TEXTILE EXCHANGE ETKİNLİĞİ

 

ULUSLARARASI KONGRE

Textile Exchange- Bölgesel Organik Pamuk Yuvarlak Masa Toplantısı

Organik pamuk üretimi ve kullanımının dünyadaki en büyük destekçilerinden Textile Exhange(TE) ve İZFAŞ işbirliğinde, tekstil tedarik zincirinin oyuncuları olan, markalar, perakendeciler, üreticiler ve sektörel organizasyonlar dahil olmak üzere tüm paydaşların  iş dünyasından konuşmacıların katkılarıyla EKOLOJİ İZMİR Fuarı’nın bir parçası olarak konferans ve Türkiye’deki ilk organik moda show gerçekleşecek.BIO-FOUNDATION ETKİNLİĞİ


Bölgesel Organik Ticaret ve Pazarlama Platformu:
Organik Üretim ile Tüketici Piyasaları Arasında Köprü Oluşturma

Bio Foundation/İsviçre ile işbirliği içinde organik gıda sektöründe  Avrupa’dan gelecek olan sektörün en önde gelen şirketleri, oyun kurucu kuruluşları (IFOAM, Biofach)  ile Türkiye’deki perakende ve ihracat sektörünü değerlendirecektir. Kuşkusuz Türkiye dışından gelecek bölgesel organik ürün üreticisi firmalar için de buluşma noktası olacaktır.

 

EKOLOJİ ORMANI
“Ekoloji Ormanı” her geçen yıl büyüyor. 
2015 yılında Kadifekale’de ağaçlandırılan 20 bin metrekarelik alandan sonra, geçtiğimiz yıl Evka7’de 20 bin metrekarelik alana 740 fıstık çamı dikilmişti. 2017 yılında fuar kapsamında alan, 5 bin metrekare büyütülerek ziyaretçi ve katılımcıların adına 250 fıstık çamı daha dikildi.

 

EKOLOJİ İZMİR FUARI MART 2019