BÖLGESEL ORGANİK PAMUK YUVARLAK MASA TOPLANTISI 2018, İZMİR 

    Textile Exchange (TE)’nin Hamburg’taki 2017 Organik Pamuk Yuvarlak Masa Toplantısı (ICRT) sonucunda ortaya çıkan eylemlerden biri, Türkiye ve çevresindeki bölgeler için bölgesel bir strateji oluşturmak olup, EKOLOJİ İZMİR 2017 Organik Ürünler Fuarı sırasında TE’nin ev sahipliği yaptığı çalıştayın başarısının inşasına yönelik yoğun bir ilgi vardı (çalıştayın önemli bölümlerini buradan bakınız). Organik pamuk topluluğu için bir araya gelmek ve işbirliği yapmak, ortak bir alan haline gelmek,zaman içinde gelişmiş olan OCRT ile, organik pamuk üzerinde odaklanmasını güçlendirmek isteyen EKOLOJİ İZMİR,OCRT ile işbirliği yaparak, “Bölgesel OCRT” doğmuştur.

 

 

ETKİNLİK PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


NE ZAMAN?
    10 Mayıs  2018, Perşembe günü;  Ağ kurma kokteyl resepsiyonu gerçekleştirilecektir (detaylar yakında duyurulacaktır).
    11 Mayıs 2018, Cuma günü; Bölgesel Organik Pamuk Yuvarlak Masa Toplantısı //  10:00 - 13:00 A Hol Konferans Salonu


    İZFAŞ’ın ev sahipliğini yaptığı EKOLOJİ İZMİR Organik Ürünler Fuarı, Türkiye’deki organik ürünler sektörünün önde gelen ticaret fuarıdır. Fuar, Türkiye'nin en büyük fuar merkezi olan Fuarizmir'de her sene düzenlenmekte ve her geçen sene büyümeye devam etmektedir. Organik tekstil ürünlerine yönelik artan ilgiyi gören EKOLOJİ İZMİR, bu alandaki çalışmalarını yoğunlaştırmakta olup Nisan 2017’de TE’yi bir çalıştay yapmaya davet etmiştir. Çalıştay son derece başarılı geçmiş ve hem Türk ve hem de uluslararası tekstil şirketlerinden 70’ten fazla temsilcinin yanı sıra sektörün kilit oyuncu ve önde gelen uzmanları cezbetmiştir. Hamburg’daki 2017 OCRT sırasında verilen güçlü işaretlerin ardından, bu tür çalıştayların devamı için yeterli talep olmuş; EKOLOJİ İZMİR ve TE bunu iyi organize edilmiş Organik Pamuk Yuvarlak Masa Toplantısı (OCRT) çerçevesini kullanarak yıllık bir etkinlik haline getirmek için bir işbirliği oluşturmuşlardır.


    EKOLOJİ İZMİR ve TE’nin güç ve olanaklarının bir araya getirmekteki amaç, Türkiye ve çevresindeki bölgelerde organik tekstil sektörünün gelişmesini desteklemek ve bu çabaların erişim alanı ve etkisini en üst düzeye çıkarmaktır. Bölgesel OCRT, uluslararası bir kitleye organik tarımdaki güçlü geçmişi ve yüksek kalite, dikey entegre üretimiyle bu bölgeden kaynak temin etmenin benzersiz faydaları hakkında daha fazla bilgi edinme şansı sunacaktır.


      O gün ne olacak?
   

Bu etkinlik için gündem halen geliştirme aşamasında olup  mümkün olan en kısa zamanda bu sayfaya yüklenecektir, dolayısıyla güncellemeleri düzenli olarak kontrol ediniz.
                 

                                 Pazar Fırsatları Kapsam Belirleme Projesi (MOSP)


    TE, İZFAŞ ile yapılan işbirliğinin bir parçası olarak, Türkiye, Mısır, Orta Asya  ve daha geniş Avrupa bölgesinde bir Pazar Fırsatları Kapsam Belirleme Projesini (MOSP) yürütmek için Change Agency ile birlikte çalışmaktadır. MOSP, Pazar fırsatlarını keşfetmek ve üstesinden gelinmesi gereken her türlü engel veya yanlış algılamaları tanımlamak için bölgenin değer ağının her bir bölümünü temsil eden şirket ve kuruluşlarla bir dizi görüşme kapsayacaktır. 


    MOSP’un bulguları R-OCRT esnasında ilan edilecek ve günün tartışma ve çalıştaylarının temelini teşkil edecektir. İlgili şirketlere yönelik bu çalışmaya ortak olmak için mevcut olan fırsatlar da dahil olmak üzere, bu linki kullanarak MOSP hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

       Kayıt
    Bu etkinliğe katılmak ücretsizdir, ancak bu linki kullanarak kayıt olmalısınız. Yeterli alan ve kaynaklarının mevcut olmasını sağlamak için lütfen olabildiğince erken kayıt yaptırınız.


      Ortak Olun 
    Biz hala R-OCRT için ortaklar arıyoruz! Mevcut fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu linki tıklayın ve irtibata geçin!

 

      İletişime Geçin
Eğer sorularınız varsa, lütfen OCRT Ekibine e-posta göndererek iletişime geçmekten çekinmeyin. E-Posta göndermek için bu linki tıklayın.
 

 

_______________________________________
“Türkiye’de Orta Asya ve Kuzey Afrika’daki kaynak sağlayan ülkeleri ve Avrupa piyasalarını da içine alan bir Bölgesel Organik Pamuk Yuvarlak Masa Toplantısınıт (R-OCRT) oluşturmasını ve kurmagerçek bir fırsat görüyoruz. Biz, R-OCRT’nin ilk küresel ev sahibinin  İZFAŞ’ın olmasından sevinç duyuyoruz”.
Simone Seisl, Textile Exchange Avrupa Bölge Temsilcisi