En İyi Organik Ürün Yarışması

Ekoloji İzmir Fuarı’nda ilk kez 2018 yılında düzenlenen En İyi Organik Ürün Yarışması ile Türkiye organik sektöründe yer alan şirketler, yeni ve en yaratıcı organik ürünlerini sergilemeye devam ediyor.

Yarışmaya katılan firmalar, “En İyi Organik Ürün Standı”nda ürünlerini sergileyerek oylamaya sunacaklar. Sektör temsilcileri, medya temsilcileri ve organik sektörün tüm paydaşlarından oluşan ziyaretçiler; en çok beğendikleri ürünlere oy verip “TÜRKİYE ORGANİK ÖDÜLÜ”nün sahibini belirleyecekler.

Fuarın 4. günü etkinlik alanında ziyaretçilerin katılımı ile ödül töreni düzenlenecek ve birinci başta olmak üzere kazananlara ödülleri verilecek. Ayrıca oylamaya katılanlar ve kura ile belirlenecek 4 ziyaretçi de sürpriz ödüller kazanacak.

 

 En İyi Organik Ürün Yarışması Kriterleri:

  • Yarışmaya katılmak isteyen firma en fazla 2 (iki) ürün ile stantta yer alabilir.
  • Sergi alanında sergilenen firma ürünlerinin yanında stant numaraları bulunacak olup ziyaretçilerin bu stant numaralarıyla beğenilen ürünlerin standına yönlendirilmesi sağlanacaktır.
  • Firma, sergiye sunduğu her ürünün yanına açıklamasını yazmakla sorumludur. ( Ürünün içerikleri, türü, besin değerleri, fiyat bilgisi vb. )
  • En İyi Ürün Yarışması’nda birinci seçilen firma, bir sonraki Ekoloji İzmir Fuarı’nda katılım göstereceği stant alanı için % 5 indirim hakkı ve bir kübik karkas reklam giydirme hakkına sahip olacaktır. Reklam giydirme uygulaması, İZFAŞ tarafından yapılacaktır.

 

EKOLOJİ İZMİR kapsamında organize edilen yarışma, sektöre yeni ürünler kazandırmayı amaçlamaktadır.