En İyi Organik Ürün Yarışması
 
Ekoloji İzmir Fuarı’nda ilk kez 2018 yılında düzenlenen En İyi Organik Ürün Yarışması ile Türkiye organik sektöründe yer alan şirketler, yeni ve en yaratıcı organik ürünlerini sergilemeye devam ediyor.
 
Katılımcı, ziyaretçi ve sektör profesyonellerini buluşturan interaktif etkinlikleriyle ön plana çıkan 10. Ekoloji İzmir Fuarı’ndaki yarışmada, 2019 yılının en iyi organik ürünleri seçildi. Yarışmada sahne, katılımcıların olurken jüri üyeleri de yine fuar ziyaretçileri oldu.
 
Yarışmaya katılan firmaların, “En İyi Organik Ürün Standı”nda sergileyip ziyaretçilerin beğenisine sunduğu ürünler arasından yapılan oylama sonucunda “en iyi organik ürünler” belirlendi. Sektör temsilcileri, üretici ve son tüketiciler olmak üzere toplam 353 kişinin oy kullandığı yarışmanın birincisi incirleriyle adından söz ettiren ŞENTAŞ İncir Evi, ikincisi KROİSOS Zeytin ve Zeytinyağları, üçüncüsü organik kozmetik ve bakım ürünleriyle IVA NATURA,  dördüncüsü ise diyet ve sağlıklı beslenme ürünleriyle OTS Organik oldu. Fuarın 4. günü etkinlik alanında düzenlenen ödül töreninde, birinci başta olmak üzere kazananlara ödülleri verildi. Ayrıca oylamaya katılanlar ve kura ile belirlenen dört ziyaretçi de sürpriz ödüller kazandı.
 
 
 
En İyi Organik Ürün Yarışması Kriterleri:
 
Yarışmaya katılmak isteyen firma en fazla 2 (iki) ürün ile stantta yer alabilir.
 
Sergi alanında sergilenen firma ürünlerinin yanında stant numaraları bulunacak olup ziyaretçilerin bu stant numaralarıyla beğenilen ürünlerin standına yönlendirilmesi sağlanacaktır.
 
Firma, sergiye sunduğu her ürünün yanına açıklamasını yazmakla sorumludur. ( Ürünün içerikleri, türü, besin değerleri, fiyat bilgisi vb. )
 
En İyi Ürün Yarışması’nda birinci seçilen firma, bir sonraki Ekoloji İzmir Fuarı’nda katılım göstereceği stant alanı için % 5 indirim hakkı ve bir kübik karkas reklam giydirme hakkına sahip olacaktır. Reklam giydirme uygulaması, İZFAŞ tarafından yapılacaktır.
 
EKOLOJİ İZMİR kapsamında organize edilen yarışma, sektöre yeni ürünler kazandırmayı amaçlamaktadır.